Renginiai

EUROPOS PAVELDĖJIMO TEISĖ - REGL (ES) NR.650/2012

Pradžia:
2019-12-16 10:00
Pabaiga:
2019-12-16 13:00
Vieta:
50
Kaina:
90.00EUR

Seminaro metu bus analizuojamos šios pagrindinės temos: reglamento reguliavimo dalykas ir tikslai; pagrindinės reglamente vartojamos sąvokos; tarptautinė jurisdikcija paveldėjimo bylose (bendroji, sutartinė, įsitraukimas į procesą, subsidiari jurisdikcija, forum necessitatis); priimtinumo tikrinimas ir lis pendens; laikinoji apsauga paveldėjimo bylose; pagrindiniai taikytinos teisės klausimai; teismo sprendimų pripažinimas ir vykdymas; Europos paveldėjimo pažymėjimas.

Veda: prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius

Trukmė: 4 ak. val.

 Į mokymų kainą įskaičiuota: kavos pertrauka, pažymėjimas

Vieta: VU Teisės fakultetas, 302 aud. Saulėtekio al. 9 (I)

VALSTYBĖS TARNYBOS SANTYKIAI: TEISINIS REGULIAVIMAS IR TEISMŲ PRAKTIKOS NAUJOVĖS

Pradžia:
2020-01-20 9:00
Pabaiga:
2020-01-20 12:30
Registracija iki:
2020-01-20
Vieta:
40
Kaina:
90.00EUR

Mokymų metu metu bus analizuojamos valstybės tarnybos santykių teisėkūros aktualijos ir naujovės. Pateikiami pavyzdžiai iš aktualios teismų praktikos, praktinio taikymo komentarų ir gairių. Bus aptariami šie ir kiti aktualūs klausimai:

1. Valstybės tarnybos reformos esmė ir VTĮ  taikymo ypatumai.

2. Lanksčių užimtumo formų taikymo galimybės viešajame sektoriuje.

3. Socialinės garantijos valstybės tarnyboje.

4. Socialinis dialogas valstybės tarnyboje.

Mokymus veda: prof. dr. Daiva Petrylaitė

Trukmė: 4 ak. val.

Į mokymų kainą įskaičiuota: mokymų medžiaga, kavos pertrauka, pažymėjimas.

Vieta: VU Teisės fakultetas, 302 aud., Saulėtekio al 9 (I)

EKONOMINĖS SANKCIJOS VERSLE

Pradžia:
2020-01-22 9:00
Pabaiga:
2020-01-22 12:30
Vieta:
50
Kaina:
90.00EUR

Seminaro metu dalyviai gaus sistemiškas teisines žinias, leisiančias įvertinti teisėje įtvirtintus reikalavimus verslo įgyvendinimui. Aptariama verslo subjektams taikomų ekonominių sankcijų prigimtis, formos bei šias sankcijas taikančių subjektų sistema ir jų kompetencija. Vadovaujantis teisės aktais ir suformuota teismų praktika analizuojama, kas yra ūkio subjektas, kuriam taikomos ekonominės sankcijos (juridinio asmens ir asmeninės vadovo atsakomybės taikymo atvejai ir šių atsakomybės formų išskyrimas; vadovų asmeninė atsakomybė versle (darbo teisėje, konkurencijos bylose ir t.t.)), sprendžiama verslo dvigubo baudimo problematika teismų praktikoje. Seminarų metu bus suteiktos žinios ne tik apie galimas verslo atsakomybės formas ir rūšis skirtingose ekonominės veiklos srityse, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybės ir jų pritaikymo problematiką Lietuvoje, bet ir apie teismų praktika pagrįstą supratimą apie atsakomybės ekonominėje veikloje taikymo ypatumus.

Veda:  dr. Agnė Juškevičiūtė- Vilienė – Vilniaus universiteto Viešosios teisės katedros dėstytoja, turinti didelę patirtį dirbant valstybės institucijose, šiuo metu yra praktikuojanti advokatė, advokatų kontoros “Vilys. Law firm ” partnerė. Dr. Agnės Juškevičiūtės-Vilienės domėjimosi sritys – valstybės ekonominių santykių reguliavimas, privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė, konstitucinė teisė. Lektorė skaito paskaitas Vilniaus Universiteto Teisės bei Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetuose rinkų reguliavimo bei teisinės atsakomybės už ekonominės veiklos pažeidimus temomis. Dr. Agnė Juškevičiūtė- Vilienė yra parašiusi ne mažai mokslinių straipsnių bei skaičiusi pranešimus konferencijose Lietuvos ir užsienio valstybių mokslo įstaigose. Lektorė teisinio darbo praktiką pradėjo 2005 m., o pedagoginio darbo praktiką – 2011 m. Ji dirbo tokiose tarptautinėse ir nacionalinėse valstybinėse institucijose, kaip Europos Komisijos Konkurencijos generalinis direktoratas, LR Konstitucinis Teismas, LR konkurencijos taryba ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Trukmė: 4 ak. val.

 Į mokymų kainą įskaičiuota: kavos pertrauka, pažymėjimas

Vieta: VU Teisės fakultetas, 302 aud. Saulėtekio al. 9 (I)